TOPSET
fotowoltaika.net
elektrownie słoneczne
farmy słoneczne
systemy nadążne - trackery

Zapisz się na darmowy newsletter poświęcony energetyce odnawialnej, efektywności energetycznej
i ekologicznym technologiom:

Email:

Imię:

Nazwisko:

Zgadzam się z
polityką prywatności

Dane kontaktowe:

TOPSET NLT Sp. z o.o.
ul. Łazówka 44
34-100 Wadowice

Tel: 33 87 97 816
Fax: 33 48 65 641
Email: biuro@topset.com.pl

systemy nadążne - trackery

trackery - konstrukcje nadążne do modułów fotowoltaicznych

Systemy nadążne, tzw. trackery, to konstrukcje umożliwiające śledzenie ruchu słońca. Moduły fotowoltaiczne zamontowane na konstrukcji nadążnej co jakiś czas zmieniają swoją pozycję, podążając za słońcem ze wschodu na zachód.

Zastosowanie konstrukcji nadążnych pozwala na zwiększenie wydajności systemu fotowoltaicznego aż o 30% w skali roku!

W naszej ofercie znajdą Państwo następujące modele systemów nadążnych:
 

  • tracker micro - zaprojektowany do montażu modułów o łącznej powierzchni 13,6 m2, co pozwala na uzyskanie mocy zainstalowanej do 2 kWp (w zależności od typu zastosowanego modułu),
  • tracker mini - zaprojektowany do montażu modułów o łącznej powierzchni 25,5 m2, co pozwala na uzyskanie mocy zainstalowanej do 3,75 kWp (w zależności od typu zastosowanego modułu),
  • tracker midi - zaprojektowany do montażu modułów o łącznej powierzchni 41 m2, co pozwala na uzyskanie mocy zainstalowanej do 6 kWp (w zależności od typu zastosowanego modułu),
  • tracker maxi - zaprojektowany do montażu modułów o łącznej powierzchni 56 m2, co pozwala na uzyskanie mocy zainstalowanej do 8 kWp (w zależności od typu zastosowanego modułu).


Wszystkie modele oferujemy w dwóch wersjach:

Economic - systemy śledzące ruch słońca w jednej płaszczyźnie (od wschodu do zachodu); sterowane przy pomocy zegara czasowego.

PRO - systemy śledzące ruch słońca w dwóch płaszczyznach (od wschodu do zachodu i w zakresie 30-60st); sterowane automatycznie na podstawie wskazań czujników promieniowania słonecznego umieszczonych na każdej płaszczyźnie.

Trackery TOPSET dostosowane są do montażu na gruncie z użyciem betonowych obciążników. Opcjonalnie, można je również zamontować na dachu płaskim bez obciążnika, ale z użyciem rozszerzonego zestawu mocowań (wyposażenie dodatkowe).

We wszystkich wersjach dostępne są trackery typu master (ze sterownikiem) lub slave (bez oddzielnego sterownika) sterowane przy pomocy sterownika trackera master. Jeden sterownik może sterować aż 10 trackerami!

Nasze systemy nadążne można zasilać zarówno z sieci 230Vac, jak i z autonomicznego systemu fotowoltaicznego (wyposażenie dodatkowe).

Interesuje cię zakup systemu fotowoltaicznego na konstrukcji nadążnej? Chciałbyś otrzymać więcej informacji na temat naszych trackerów? Wystarczy wypełnić poniższy formularz, aby skontaktował się z Tobą nasz doradca klienta.


Służymy pomocą na każnym etapie realizacji inwestycji w fotowoltaikę. Wystarczy wypełnić i przesłać poniższy formularz:

Email :
Imię :
Nazwisko :
Nr telefonu :
Planowana moc instalacji :
Planowany czas realizacji :
Lokalizacja inwestycji :

Zgadzam się z polityką prywatności

O fotowoltaiceInwestycja w fotowoltaikęNasza ofertaO nas